Nasze Top 15 – najlepsze aplikacje na telefon do podróży kamperem

Żyjemy w czasach digitalizacji i jesteśmy otoczeni nowymi technologiami. Choć urlop to czas, kiedy przydałoby się odpocząć od elektroniki, często korzystnie z aplikacji w smartphonach okazuje się przydane. Najlepsze aplikacje na telefon do podróży kamperem – to nasze subiektywne zestawienie apel zarówno dla użytkowników iOS, jak i platformy Android.

Najlepsze aplikacje na telefon do podróży kamperem – wyszukiwanie noclegów

kamping-info Camping info 

Aplikacja działająca na zasadzie wyszukiwarki – dzięki niej można uzyskać informacje o kempingach, ich wyposażeniu i dostępnej infrastrukturze, sprawdzić opinie i oceny klientów, obejrzeć galerię zdjęć oraz przejść bezpośrednio na stronę internetową kempingu. Aplikacja zawiera ogromną bazę danych. Odszukamy w niej kempingi, pola namiotowe a nawet znajdujące się w pobliżu sklepy z wyposażeniem do kamperów. Aplikacja jest bezpłatna w podstawowej wersji. Dodatkowym plusem jest to, że aplikacja działa w trybie offline (w Europie – w wersji premium na całym świecie) oraz posiada wbudowaną nawigację. Podczas jazdy aplikacja informuje o ograniczeniach prędkości na drodze oraz powiadomi o radarach. 

Cena: Bezpłatna
System: Android / iOS

park4night Park 4 Night 

Kolejna użyteczna aplikacja do wyszukiwania miejsc noclegów. Dzięki niej można znaleźć parkingi płatne i darmowe, kempingi i stellplatze oraz dzikie miejsca zatopione w naturze. Baza miejsc na bieżąco jest aktualizowana przez użytkowników apki, więc stale się powiększa, a opinie i komentarze są aktualne (minusem jest to, że dodawane są w różnych językach, więc nie zawsze wszytko zrozumiecie). 

Cena: Bezpłatna – z reklamami, brak off-line / wersja premium 9,99 € rocznie
System: Android / iOS

ASCI Campsites Europ‪e‬ 

Znalezienie kempingu lub stanowiska dla kampera nigdy nie było łatwiejsze! 8000 europejskich kempingów w jednej poręcznej aplikacji. Szybko i łatwo można znaleźć i zarezerwować kemping, szukać miejsc wokół swojej lokalizacji, tworzyć listę ulubionych miejsc. Działa w trybie offline, więc jest idealna gdy wybieracie się w miejsca o ograniczonym zasięgu.

Cena: płatna
System: Android / iOS

Aplikacje na telefon do podróży kamperem – mapy i nawigacja

google maps Mapy Google 

Odnośnie tej aplikacji nie ma sensu się rozpisywać, Jest to najpopularniejsza mapa, z której korzystają chyba wszyscy. Dzięki niej dotrzesz do wybranego celu, znajdziesz miejsca parkingowe i noclegowe oraz atrakcje w okolicy. Warto wiedzieć, że można pobrać mapy offline i używać ich, gdy nagle w trasie zgubicie zasięg. Trasy przeliczane są w czasie rzeczywistym, jest informacja o utrudnieniach na drogach i kontroli prędkości (tu przydatna też okaże się aplikacja Yanosik).

Cena: Bezpłatna
System: Android / iOS

mapy.cz Mapy.cz

Bardzo przydatna mapa turystyczna z zaznaczonymi szlakami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi, ciekawymi miejscami i drogowskazami. Można w niej odkrywać, planować i zapisywać swoje trasy. Po wybraniu opcji „outdoor” na mapie pojawiają się wszelkie dostępne trasy spacerowe czy hikingowe. Działa w trybie offline, więc nie ma problemu, by z niej korzystać w najbardziej dzikich miejscach. W sam raz przyda się wam do odkrywania okolicy wokół kempingów.

Cena: Bezpłatna
System: Android / iOS

maps.me Maps.me

Aplikacja znana jest ze swojej szczegółowości i działania w trybie off-line. Nie jest najlepszą opcją do nawigowania, ale okazuje się użyteczną apką do odkrywania lokalnych atrakcji, neinznycgh dróg, ścieżek rowerowych itp.

Cena: Bezpłatna
System: Android / iOS

Aplikacje na telefon do podróży kamperem – planowanie i rozrywka

yr - aplikacje do podróży kamperem YR  – najlepsza apka pogodowa

Skoro planujecie wyjazd, a podczas niego różnego typu aktywności, to z pewnością zależy wam na pogodzie. Aplikacja yr.no jest bardzo dokładnym serwisem pogodowym, słynącym z wysokiem sprawdzalności prognoz. Choć nie ma polskiej wersji językowej, jest intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Cena: Bezpłatna
System: Android / iOS

packpoint Pack point

Apka, z której warto skorzystać podczas pakowania się na podróż. Jak wiemy pojemność kamperów i ich masa jest ograniczona. Warto mądrze się spakowac, a ta apka w tym pomoże. Przeliczy ilośc potrzebnych koszulek, bluz, butów w zależności od planowanych aktywności i pogody. Warto ją sprawdzić

Cena: Bezpłatna
System:Android / iOS

spotify Spotify

Aplikacja daje dostęp do niezliczonej ilości muzyki i podcastów. Działa w trybie offline, więc swoje ulubione kawałki i ułożone listy możecie mieć zawsze pod ręką. Z pewnością zarówno muzyka jak i podcasty pomagają przetrwać długą drogę. 

Cena: Bezpłatna / wersja premium zapewnia słuchanie bez reklam i off-line
System: Android / iOS

revolut Revolut 

Tę aplikację zna zapewne większość osób, która wyjeżdża za granicę. Aplikacja (+ karta pre paid lub wirtualna) zapewnia szybkie szybkie płatności, przelewy, wypłatę z bankomatów i przewalutowanie po korzystnych kursach, bez prowizji bankowych. Z pewnością doceni ją każdy, kto dba o własne finanse. 

Cena: Bezpłatna – wymagane założenie i podpięcie karty
System: Android / iOS

xe currency XE Currency

Przydatna aplikacja do konwertowania kursu walut. Z nią przeliczysz i porównasz kursy walut w kantorach, a dzięki temu będziesz mieć kontrolę kosztów.

Cena: Bezpłatna
System: Android/ iOS

Aplikacje na telefon do podróży kamperem – użyteczne

speedometr EcoDrive Free Speedometer

Dzięki tej aplikacji twoja jazda będzie ekonomiczna i ekologiczna. Apka wykorzystując sygnał GPS, oblicza prędkość i efektywność ruchu. Podpowiada w jakich sytuacjach można zmniejszyć zużycie paliwa i poprawić styl jazdy. 

Cena: Bezpłatna
System: Android
System: iOS – aplikacja EcoDrive OBD

fuelio Fuelio/ Clever-tanken.de

Aplikacje dla kierowców to nie tylko nawigacja, ale również apki z lokalizacją stacji benzynowych i porównywarka cen paliwa. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze oraz kontrolować wydatki poniesione na paliwo.

Cena: Bezpłatna
System: Android
System: iOS – aplikacja Drivvo lub clever-tanken.d‪e

Kamper poziomica / Truma App

Jeśli mowa o użytecznych aplikacjach na telefon do podróży kamperem to nie może zabraknąć poziomicy. Aplikacja pomoże ci wypoziomować kampera, przyczepę kempingową i nie tylko. Bardzo przydatna podczas parkowania na nierównym terenie.

Cena: Bezpłatna
System: Android
System: iOS – Truma App / nie trzeba mieć podłączonego urządzenia, żeby działała sama poziomica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *