Kamperem w Tatry – 5 punktów widokowych, które warto odwiedzić

Podhale to idealny kierunek jeśli ktoś marzy o pięknych widokach i malowniczych trasach. Warto pojechać kamperem w Tatry bo region Podhala, Pieniny i Gorce kryją w sobie mnóstwo malowniczych zakątków. W wiele miejsc dojedziesz kamperem, ba nawet nie trzeba wysiadać z auta, żeby podziwiać widoki. Punkty widokowe rozsądne są po całym Podhalu, czasami widok mamy jak na dłoni, czasami trzeba się wspiąć, by podziwiać piękne krajobrazy. 

Kamperem w Tatry – punkty widokowe

Jedni kochają chodzić po górach, innym wystarczy patrzenie na nie z pewnej odległości. Na Podhalu można znaleźć wiele widokowych dróg, ale jest kilka miejsc, których z pewnością nie można przeoczyć. 

Punkty widokowe na Tatry – Łapszanka

Przełęcz nad Łapszanką to chyba najbardziej popularny punkt widokowy na Tatry. To miejsce kochają zarówno fani motorów, pasjonaci fotografii krajobrazowej jak i pary ślubne. Za każdym razem można tu spotkać grono osób, które zatrzymuje się o zachodzie słońca, by popatrzeć na piękne góry. Z przełęczy rozciąga się malowniczy widok na Tatry Bielskie i Tatry Wysokie. 

Kamperem w Tatry

Sprawdź naszą ofertę

Kamperem w Tatry – droga nr 49 w Jurgowie

Droga w Jurgowie prowadząca do granicy ze Słowacją jest bardzo malownicza- zwłaszcza z drona. Swobodnie można zatrzymać się na parkingu przy stoku narciarskim i udać się na eksplorację terenu. W tej okolicy znajdują się stare szałasy górskie i jest łatwy dostęp do rzeki Białki. 

Kamperem w Tatry – Głodówka

To kolejna słynna droga i kolejny wspaniały punkt widokowy na Tatry. Polana Głodowska leży na trasie Bukowina tatrzańska – Palenica. Jest tu kilka parkingów na których można się zatrzymać by podziwiać widoki. Nie przegapcie tego. 

Punkty widokowe na Tatry – Gliczarów Górny

Będąc już w okolicy Bukowiny u Jurgowa warto zajechać również do miejscowości zwanej Gliczarów Górny. Kampera można zostawić na szerokim poboczu przy drodze lub na parkingu pod karczmą Widokową. Można w ogóle nie stawać, a widoki podziwiać z okna. 

Punkty widokowe na Tatry – Salamandra, Butorowy Wierch i Gubałówka

Salamandra jest znanym punktem widokowym, który mija się jadąc na Gubałówkę. Tu raczej nie ma możliwości stanąć kamperem, ale można zostawić go wyżej na parkingu na Gubałówce i podejść tu na nogach. Inną propozycją jest Butorowy Wierch – tak mało znany i odwiedza, a widok na Tatry i Zakopane jest z tego miejsca przepiękny. Ponadto można tam spotkać urocze owieczki.

Kamperem w Tatry

Zdjęcia @myownphotostory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *